Kyber Ekosistem Raporu — Ekim 2020

This article was first published on Kyber Network - Medium
-----

Kyber Ekosistem Raporu — Ekim 2020

Merhaba Kyber Ailesi ve Merhaba KyberPRO!

2018'deki lansmanımızdan bu yana, Kyber’ı bugün blockchain yapıları arasında en iyi likidite protokollerinden biri; ticaret yürütme ve ödeme mekanizmaları arasında öne çıkan ve tek seferde bütün temel işlemleri gerçekleştirebileceğiniz bir sistem haline getiriyoruz. İlk günümüzden bu yana güvenlik ve şeffaflık alanında kendimizi kanıtlamakla başlayarak, bir sonraki yıl da bir ekosistem inşa etmek ve de son altı ayda KyberDAO yönetim mekanizması aracılığıyla işlevsel birimlerimizi bir merkezden kontrol edilme anlayışından uzaklaştırmak için önemli büyüme aşamalarından geçtik.

Yüz binin üzerinde adresten gerçekleşen bir milyondan fazla alım satım gerçekleştirdikten sonra Kyber, zincir üzeri pazar yapıcıların daha geniş dünyaya açılması için yeni uçtan uca yapımız KyberPRO ile bir adım daha ileri gidiyor! Geleneksel piyasa yapıcılık dünyasından gelen piyasa yapıcılar, artık KyberPRO’nun geliştirici araçları, dokümantasyon imkanları ve teknik ile operasyonel desteklerini kullanarak zincir üzerinde markalarını kolayca pazarlayabilecekleri bir araç setine sahipler ve algoritmalarını, çok çeşitli dapp’lere erişerek çalıştırabilirler.

KyberPRO

Yıllara dayanan zincir üzeri verileri temel alarak, zincir üzeri profesyonel (veya ‘manuel’) pazar yapıcılığının; ticaret stratejisi, risk yönetimi, sermaye verimliliği ve diğer teknik ile finansal açılardan otomatik pazar yapıcılığından daha üstün olduğuna inanıyoruz. Ancak şimdiye kadar, profesyonel piyasa yapıcılar, blockchain’in benzersiz doğası ve bu alandaki teknik bilgi eksikliği nedeniyle zincir üzeri mekanizmalara karşı oldukça temkinli davrandılar. KyberPRO, piyasa yapıcılarının ihtiyaçları için eksiksiz bir uçtan-uca çözüm sunarak bu konunun üstesinden geliyor. Bunun Kyber’ı gelecekteki büyümesi için çok iyi bir şekilde konumlandıracağına inanıyoruz, çünkü geleneksel finans dünyası kar arayışı ile birlikte dikkatini giderek daha fazla dijital varlıklara çeviriyor.

Ayrıca Forbes’da yayınlanan bu makaleyi, çalışmalarımızın nedenini ve Kyber’ın TradFi (Geleneksel Finans) ile DeFi (Merkeziyetsiz Finans) arasında köprü kuracak mükemmel bir altyapı parçası olduğuna dair daha geniş bir anlatı için öneriyoruz. KyberPRO hakkında sizin de bizim kadar heyecanlı olduğunuzu umuyoruz!

KyberDAO

KyberDAO işlemlerine tüm hızıyla devam ediyor. Ekim ayında platform rekabet ...

-----
To keep reading, please go to the original article at:
Kyber Network - Medium

Comments (No)

Leave a Reply