Kyber Ekosistem Raporu #21 (Kasım 2020)

This article was first published on Kyber Network - Medium
-----

Merhaba Kyber Ailesi,

2020 neredeyse geride kaldı, nasıl bir yıldı ama! Bir yandan küresel bir pandemi tüm hayatımızı etkiledi, hala da dünyanın büyük bölümünü etkilemeye devam ediyor. Öte yandan, dünyadaki kripto para geliştirmelerimiz kitlesel olarak benimsenme yolunda önemli kazanımlar elde etti. Kaynaklarımız ve ürünlerimiz daha iyi hale geldi ve blok zinciri teknolojileri anlayışımız heyecan verici yeni deneyimlerle daha da ilerledi. ETH2.0 “Phase 0” aşaması artık başladı ve DeFi, göz kamaştırıcı bir hızda yeniliklerini sunmaya devam ediyor.

2020 Kyber Network için çok önemli bir yıldı. Blok zincirdeki işlemler, yeni kullanıcılar ve alım satım istatistikleri iki katından fazla artarken; hacimler, sadece Aralık ayına göre altı kat artmış bulunmakta. Sürekli takip ettiğimiz merkeziyetsizlik amacımızın sonucu olarak, önemli kararlar KyberDAO aracılığıyla Kyber Network paydaşlarının ellerine bırakıldı. KyberDAO’nun ilk altı ayı, zincir içi mekanizmalar aracılığıyla merkezi olmayan bir fikir birliği oluşturmanın uygulanabilirliğinin harika bir göstergesidir! 2020'de, blok zincir üzerinde piyasa yapıcılığını her kesimden profesyonel piyasa yapıcılarına açan, güçlü bir yapı olan KyberPRO’yu tanıttık. Bu sağlam temel ile, ağın hızlanarak devam edecek büyümesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

KyberDAO

Kyber Network ekosistemi, trade yapanlar, profesyonel rezerv yöneticileri, dapp’ler, cüzdanlar ve stake havuzları dahil olmak üzere farklı paydaşlardan oluşur. Kyber Network ekibi olarak, daha fazla pay sahibi tarafından gerçekleştirecek oylamaların daha sağlıklı bir fikir birliği oluşturmaya ve daha istikrarlı kararlar almayı sağlayacağına inandığımız için, KyberDAO’daki tüm bu paydaşların katılımına büyük değer veriyoruz. Bu amaçla, Kyber Network ekibinin KNC’lerinin bir kısmı KyberDAO’ya katılımda kullanmak üzere 9 farklı paydaşa devredildi!!! 😎

Son birkaç yılda bu ekiplerin tümü, Kyber Network çevresinde ürünler geliştirerek veya Kyber ağına likidite sağlayarak Kyber’ın büyümesine katkıda bulundular. Ethereum ve DeFi alanındaki uzmanlıklarıyla, olumlu bir katkı yapacaklarına ve nihayetinde Kyber ve DeFi ekosistemini birlikte büyüteceklerine inanıyoruz!

KIP5 — Kyber Listeleme Önerisi

KIP5 geliştime önerisi, ağın merkeziyetsizliğinde bir başka önemli adım olacak. Token ve rezerv listeleme sürecini kolaylaştıran ve herkesin KyberDAO’da yapılacak oylamada ...

-----
To keep reading, please go to the original article at:
Kyber Network - Medium

Comments (No)

Leave a Reply