Kyber Ekosistem Raporu | Ocak 2021

This article was first published on Kyber Network - Medium
-----

Kyber Ekosistem Raporu #23 | Ocak 2021

Merhaba Kyber Ailesi,

Ve işte burada: Kyber 3.0! Kyber’ın başlangıcından bu yana Kyber Network’teki en iddialı ve en önemli değişiklik. 🤩 Büyük bir mimari revizyondan oluşan bu güncelleme, Kyber’ın geleceğini şekillendirecek ve mevcut altyapıda önceden mümkün olmayan yeni bir inovasyon serisinin gerçekleşmesine izin verecek. Ekibimiz tarafından sıfırdan inşa edilen dinamik bir otomatik piyasa yapıcı mekanizması ve KNC’yi KyberDAO’nun tam kalbine koyan bir KNC geçiş önerisi işte bu büyük revizyona eşlik ediyor.

Yeni mimariyi kafamızda canlandırmanın en kolay yolu, çok amaçlı oluşturulmuş birçok likidite protokollünün merkezi olarak düşünmektir. AMM’ler, türev protokoller, profesyonel piyasa yapıcı protokoller, yeni oluşturulacak diğer devrimsel protokoller… Kyber’a likidite sağlayabilirler. Alıcı tarafında ise ticaret yapanlar, son kullanıcılar ve dapp entegrasyonları da ihtiyaçlarını karşılayan belirli protokollerden doğrudan likidite alabilir (böylece diğer teknik avantajların yanı sıra gas optimizasyonundan da yararlanırlar) ve genel olarak, yeni model hem alıcılar hem de likidite sağlayıcıları için çok daha esnektir.

Yeni dinamik otomatik piyasa yapıcı (DMM), programlanabilir eğriler ve dinamik hacme dayalı ücretlerin kombinasyonu ile DeFi (merkeziyetsiz finans) alanında bir ilk! Sermaye verimliliği, kalıcı kayıpta iyileştirmeler ve daha fazlasını getirecek. Topluluğumuz tarafından uzun süredir talep edildiği gibi, tamamen izin gerektirmeyen bir katılım yapısı da olacak.

Bu yeni değişikliklerle KyberDAO, Kyber ağını denetleme ve yönetme konusunda daha da gelişmiş bir role sahip olacak. Yeni likidite protokollerini ağa katılmaya ve büyütmeye teşvik etmekten sorumlu olacak ve değerin nasıl elde edileceğini, ücretlerin nasıl dağıtılacağını belirleme gücüne sahip olacak. Bu yetenekleri tam olarak gerçekleştirmek için KNC’nin kendisine de bir yükseltme öneriyoruz. Öncelikle KNC sahipleri tarafından KyberDAO’da oylamaya sunulacak. 😎

Tüm bunları doğru yapmak bizim için çok önemli. Bu nedenle, sizinle ve topluluğumuzun tümü ile açık bir diyalog kurabileceğimiz ve fikirlerimiz ile önerilerimiz hakkında geri bildirim alabileceğimiz yeni bir yönetim forumu olan gov.kyber.org’u başlattık. Bu değişikliklerin tümünün Kyber Network için gelecekteki daha hızlı ...

-----
To keep reading, please go to the original article at:
Kyber Network - Medium

Comments (No)

Leave a Reply