KyberPRO: Blok Zincir Üzeri Piyasa Yapıcılar için Gereken Tek Profesyonel Yapı

This article was first published on Kyber Network - Medium
-----

Kyber Network’ün esnek rezerv yapısı; profesyonel piyasa yapıcılar, token ekipleri ve geliştiriciler de dahil olmak üzere önemli segmentlerin ihtiyaçlarını karşılar ve aralarından likidite köprülerinin kurulmasını ve de geliştirilmesini sağlar. Merkezi olmayan token değişimi için en çok kullanılan ve entegre edilen protokollerden biri olan Kyber’da sağlanan likiditeye merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki dapp’lerin ve kullanıcıların büyük çoğunluğu tarafından erişiliyor.

Daha önce, The DeFi Alliance ile yapılan araştırmaya dayanarak, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında zincir üzeri piyasa yapmanın büyük potansiyeli ve fırsatları hakkında yazmıştık. Pek çok kritik DeFi kullanım durumu ve işlemi (fiyatlandırma, eşleşme, ödeme) tamamen blok zincirde (tamamen zincir üzerinde) gerçekleştirilir ve merkezi borsalar gibi zincir dışı sistemlere kıyasla çok daha az hacimle çok daha yüksek kar fırsatları sunar. DeFi alanına önemli miktarda likidite ve değer getirebilecek aktif ve profesyonel piyasa yapıcılarına (MM) acil ihtiyaç vardır. Yazının devamında Piyasa Yapıcılar için Market Maker kısaltması olarak MM diye bahsedeceğiz.

Bununla birlikte, MM’lerin kolayca sıfırdan başlayıp karlı bir operasyon yürütmelerine izin veren uygun bir sistem yoktur. Sipariş defterlerinin zincir üzeri uygulamaları çok fazla gas fee ve verimsiz sermayeye yol açar. Otomatik Pazar Yapıcılar (AMM), envanterlerini verimli bir şekilde kullanamadıkları ve fiyatlandırma üzerinde kontrol sağlayamadıkları için uygun değildir. Bu da likidite sağlayıcılarının çoğu kez kayıp ile karşılaşmaları nedeniyle sıklıkla sermaye kaybettikleri anlamına gelir. Bu aslında, yield farming çılgınlığının ortasında birçok kişinin ıskaladığı önemli bir gerçek.

Bugün, profesyonellerin minimum akıllı sözleşme bilgisiyle blok zincir üzerinde, kolayca ve yüksek kâr ile piyasa yapmalarına olanak sağlayan ve işlemlerini yürütmeleri için uçtan uca bir yapı olan KyberPRO’yu duyuruyoruz. Profesyonel piyasa yapıcılarının DeFi dünyasına kolayca dahil olmalarını sağlamak için kuvvetli bir likidite sistemi, araçlar, belgeler ve teknik destek sağlayacak.

“Kyber ekibiyle çalışmak oldukça verimli ve keyifli bir deneyimdi. Ethereum ağındaki alım satım sözleşmeleri ve piyasa yapıcıları ile ilgili sorduğumuz her soruda bize profesyonel ve de duyarlı bir destek verdiler. ...

-----
To keep reading, please go to the original article at:
Kyber Network - Medium

Comments (No)

Leave a Reply