Ontology Stake Nasil Yapılır

This article was first published on OntologyNetwork - Medium
-----

Sevgili Ontolojistlere nihai stake etme kılavuzuna hoş geldiniz! Bu makale, başarılı bir stake etme deneyimine giden yolda ilerlemeniz için tüm stake etme sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir yer olarak hizmet etmelidir. Bu makale, Telegram yöneticiniz ve Ontology Harbinger Dumont tarafından hazırlanmıştır ve yaşayan bir belge olarak düşünülmelidir, bu nedenle her zaman günceldir.

Bölüm 1: Teori

1.1) Stake nedir?

Staking, tokenlerinizi düğüme devretme işlemidir. Basitçe söylemek gerekirse, ONG ödülleri kazanmak için ONT jetonlarınızı kilitlediğiniz süreçtir. Stake edilmiş ONT tokenlerinizi asla kaybetmeyeceksiniz, çünkü node’lar stake edilmiş tokenları hiçbir zaman tutmaz veya yönetmez. Tek risk, aktif tüccarlar veya kısa vadeli sahipler için uygun olmayabilecek stake kilitleme süresi olabilir. Bir düğüm operatörü düğümünü iptal ederse, stake edilmiş tokenleriniz, hissenizi iptal etmişsiniz gibi davranacak ve ilgili kilit süresinden sonra talep edilebilecek.

1.2) Blok ve fikir birliği turları nedir?

Blok, işlemlerle ilgili bilgileri depolayan blok zincirinin temel bir parçasıdır. Ontology’de 1 bloğun üretimi 1 saniyeden 30 saniyeye kadar sürüyor, yani birisi her saniye bir işlem yaparsa, blok her saniye üretilecek demektir. Karşılaştırma için, 1 bitcoin bloğunun üretimi yaklaşık olarak sürer. 10 dakika. Bu, Ontology blockchain’in ne kadar ultra hızlı olduğunu — neredeyse anında işlemlere sahip olduğunu gösteriyor. 30 saniye boyunca hiçbir işlem görünmezse, oybirliği turlarının sınırlı bir süre verirken akmasını sağlamak için boş bir blok üretilir. 1 konsensüs turunun 60000 bloktan oluştuğu belirlenmiştir. Basit hesaplama sayesinde, fikir birliği tur süresi 16,66 saatten 20,83 güne kadardır. Yani trafik ne kadar yüksekse, turlar o kadar hızlıdır. Şu anda bir konsensüs turunun ortalama süresi yaklaşık. 7 gün. Raundları izlemek için, son 5 raundun başlangıç / bitiş zamanlarını ve ayrıca yakl. mevcut turun sonuna kadar geçen süre.

1.3) Stake etmede fikir birliği turlarının rolü nedir?...

-----
To keep reading, please go to the original article at:
OntologyNetwork - Medium

Comments (No)

Leave a Reply